Bugünlerde herkesin sabah, günlük, gece rutinlerini paylaşıyor. Ben de sizlere faydalı olacağını düşündüğüm sabah rutinimi paylaşmak istiyorum.
Hafta içi 08.30-17.30 kurumsal bir firmada çalışan biriyim. Servise 07.30’da biniyorum. Her sabah 06.30’da kalkıp paylaşacağım rutinimi gerçekleştiriyorum. Tabibi haftasonu bu süreyi dilediğince uzun tutuyorum.
06.20 sularında alarmım çalmaya başlar her sabah. Önce ılık suya limon sıkıp o suyu güzelce içerek başlıyorum güne. Ardından kayısı (kuru ya da yaş) yiyorum bir adet. Kayısı sindirim sistemi için oldukça yararlı, bağırsakları çok iyi çalıştırıyor. Ardından iki tatlı kaşığı hindistan cevizi yiyorum. Tüm bunlar vücudumun baz oranını yükselterek gün boyu metabolizmamın daha hızlı çalışmasını sağlıyor.
Çantamı, o gün giyeceklerimi hazır ettikten sonra tüm vücudumu çalıştıracak ufak egzersizler yapıyorum. 15-20 dakika yapılsa bile gün boyunca yağ yakımı devam ediyor. (Tüm vücudu çalıştıran o sihirli egzersizleri bir sonraki yazımda paylaşır olacağım merak etmeyin:)) Ardından ılık bir duş ve ofis için hızlıca hazırlanmaca başlıyor 🙂
Tüm bunlar düzene oturduğunda maksimum bir saatimizi alıyor. Deneyin hakvereceksiniz. Bir saat yetmiyorsa erken kalkıp yine de yapmaktan vazgeçmeyin. Bir hafta, on gün gibi kısa bir süre sonra kendinizi fiziksel ve ruhsal anlamda hiç olmadığı kadar iyi hissedeceksiniz…

Bu hissiyatı deneyimleyip yorumlarınızı, önerilerinizi bekliyorum.. 🙂

Kalın sağlıkla, huzurla, sevgiyle…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir